News

Blog

‘Endüstri 4.0 ile orta gelir tuzağından kurtulabiliriz’

Ankara Sanayi Odası’ndan (ASO) yapılan açıklamaya göre, Ersoy, OSB sohbet toplantısında, üretimin tüm aşamalarının dijitalleşmesi olarak tanımlanan Endüstri 4.0’a olan ilginin son zamanlarda arttığına işaret etti. Almanya’ya göre Türkiye’nin bu konuda 3.5 yıl geride olduğunu belirten Ersoy, Endüstri 4.0’ın Türkiye’nin orta gelir tuzağından kurtulması için de fırsat olacağını aktardı. Türkiye’de bu konuyla ilgili mevzuat çalışmalarına başlandığını ve sonbahara kadar tamamlanmasını beklediklerini bildiren Ersoy, “Bu aşamadan sonra eğer sanayici de üzerine düşeni yaparsa Avrupa’nın üretim üssü oluruz” dedi. Endüstri 4.0’ın istihdamı daraltacağı kaygılarının yersiz olduğunu belirten Ersoy, henüz adı bile bilinmeyen 16 yeni mesleğin ortaya çıkacağının öngörüldüğünü ifade etti.

Blog

Hidrolik Sistemde Endüstri 4.0

Endüstri 4.0 uygulamalarının giderek yaygınlaşması hidrolik sistemlerinde bu mantığa kapısını açmış ve bütünleşik yapı içinde değişikliklere gidilmektedir. Özellikle önceleri online izleme-kontrol sistemleri sayesinde üretim ve performans verileri ile sistem hataları anlık olarak tespit edilebilmekte, raporlama ve aynı zamanda sisteminizin verimini de kolaylıkla izleyebilmekte idi. Ancak endüstri 4.0 uygulamalarında bu durum yetersiz kalmakta bunun yerini başka sistemlere de hidrolik sisteme ait verilerin aktarılması yada tersi bir şeklide bu sistemlerden hidrolik sistemlere bilginin transfer edilmesi gerekmektedir. Bu bildiride Endüstri 4.0 devrimi içinde yer alan uygulamaların hidrolik sistemlerde kullanılması açıklanmıştır.

Blog

Hidrolik Sistemler Nedir? Nerelerde Kullanılır?

İnsan gücünün yetersiz kaldığı her durumda makinelerden yardım alınır. Makineler ağır şartlarda, insan gücünün yetmediği ve insan hızının yeterli olmadığı durumlarda işi kolayca yapabilmeyi sağlamaktadır. Günlük hayatta pek içli dışlı olmasak da, inşaat, tersane, fabrika, taşıma işleri vb. sektörlerde iş makinelerine çok fazla ihtiyaç duyulmaktadır. Peki bu mükemmel işleyişi ile iş makineleri nasıl çalışmakta gücünü nereden almaktadır bunu inceleyelim.

Read more